| Stav | Aktuálna |
|---|---|
| Dátum dražby | 03.09.2026 12:00 |
| Miesto konania dražby | Hotel SLOVAN Lučenec, Železničná 25, 984 01 Lučenec, prízemie, konferenčná miestnosť |
| Výmera | 5333,00 m2 |
| Zistená / stanovená hodnota | 324 390,24 € |
| Zloženie zábezpeky | |
| Najnižšie podanie | 324 390,24 € |
| Minimálne prihodenie | 1 000,00 € |
| Dražobná zábezpeka | 45 000,00 € |
| Obhliadky | 05.08.2026 12:00 27.08.2026 12:00 |
| Zodpovedná osoba | Mgr. Michaela Viskupová |
| Súbory na stiahnutie | ZP 151-2026.pdf Oznámenie o dražbe - auctio_JPM.pdf |
Nehnuteľnosti vedené príslušným Okresným úradom – Katastrálnym odborom, nachádzajúce sa v:
- Okres: Lučenec,
- Obec: Holiša,
- Katastrálne územie: Holiša,
- List vlastníctva číslo 816:
- Iná budova (popis stavby: Administr.budova a dielne) so súpisným číslom 207, na parcele registra „C“ číslo 86,
- Poľnohospodárska budova (popis stavby: Dielňa) bez súpisného čísla, na parcele registra „C“ číslo 87/1 a 87/2,
Právny vzťah k pozemku parcelné číslo 87/1 pod stavbou nie je evidovaný na liste vlastníctva.
- Poľnohospodárska budova (popis stavby: Sklad) bez súpisného čísla, na parcele registra „C“ číslo 106/5,
- Poľnohospodárska budova (popis stavby: Sklad na stroje) bez súpisného čísla, na parcele registra „C“ číslo 89,
Právny vzťah k pozemku parcelné číslo 89 pod stavbou nie je evidovaný na liste vlastníctva.
- Poľnohospodárska budova (popis stavby: Vrátnica) bez súpisného čísla, na parcele registra „C“ číslo 88,
Právny vzťah k pozemku parcelné číslo 88 pod stavbou nie je evidovaný na liste vlastníctva.
- Poľnohospodárska budova (popis stavby: Čerpacia stanica) bez súpisného čísla, na parcele registra „C“ číslo 106/4,
- parcela registra „C“, parcelné číslo 85, druh pozemku: Zastavaná plocha a nádvorie, výmera 219 m2,
- parcela registra „C“, parcelné číslo 86, druh pozemku: Zastavaná plocha a nádvorie, výmera 521 m2,
- parcela registra „C“, parcelné číslo 87/2, druh pozemku: Zastavaná plocha a nádvorie, výmera 473 m2,
- parcela registra „C“, parcelné číslo 106/4, druh pozemku: Zastavaná plocha a nádvorie, výmera 32 m2,
- parcela registra „C“, parcelné číslo 106/5, druh pozemku: Zastavaná plocha a nádvorie, výmera 29 m2,
- parcela registra „C“, parcelné číslo 106/9, druh pozemku: Zastavaná plocha a nádvorie, výmera 3669 m2,
- parcela registra „C“, parcelné číslo 106/10, druh pozemku: Zastavaná plocha a nádvorie, výmera 390 m2,
vo vlastníctve: JPM DREVOVÝROBA s. r. o., Holiša 14, 985 57 Holiša, IČO: 48 097 560
v podiele 1/1 k celku.
Predmet dražby sa draží tak ako „stojí a leží“.
Spôsob stanovenia ceny predmetu dražby:
Znalecký posudok, ktorý vypracovala Ing. Marta Kalinová, Majerský rad 42, 963 01 Krupina, číslo znaleckého posudku 151/2026. Cena predmetu dražby bola znaleckým posudkom stanovená na sumu 399.000,- Eur s DPH, slovom: tristodeväťdesiatdeväťtisíc Eur s DPH (t.j. 324.390,24 Eur bez DPH, slovom: tristodvadsaťštyritisíctristodeväťdesiat Eur dvadsaťštyri Eurocentov bez DPH).
Vlastník predmetu dražby je platiteľ v zmysle § 4 zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov (ďalej len „Zákon o DPH“). Najvyššie podanie urobené na dražbe (resp. cena dosiahnutá vydražením) sa bude považovať za cenu bez dane z pridanej hodnoty (ďalej len „daň“).
Informácia pre účastníkov dražby: predmet dražby je predmetom dane v zmysle § 2 ods. 1 Zákona o DPH.
Ak vydražiteľ je platiteľom v zmysle Zákona o DPH, povinnosť platiť daň sa prenáša na platiteľa, ktorý je príjemcom plnenia a to v zmysle § 69 ods. 12 Zákona o DPH, teda vlastník predmetu dražby prenáša povinnosť platiť daň na vydražiteľa, najvyššie podanie (cena dosiahnutá vydražením) sa nebude zvyšovať o daň. V ostatných prípadoch sa pripočíta k najvyššiemu podaniu daň.
